ویزای کانادا

خانه » ویزای کانادا

ویزای کانادا

ویزای کانادا و انواع آن

شاید شما هم قصد سفر به کشور کانادا را داشته باشید ودر پی اخذ ویزای کانادا باشید.آیا مسیر گرفتن ویزای کانادا را میدانید؟آیا دوست ندارید که یک راهنمای با تجربه و کار بلد در کنار شما باشد؟همکاران ما در واحد فروش به شما کمک میکنند تا ویزای تضمینی و توریستی کانادا،ویزای ۵ ساله کانادا،ویزای تحصیلی کانادا،ویزای کار کانادا،ویزای مولتی کانادا و  … را به راحتی اخذ کنید.در ادامه با ما باشید.


ویزای تضمینی کانادا

در سال های اخیر سفارت کانادا بارها قوانین مرتبط با اقدام جهت اخذ ویزا را تغییر داده است. به همین نسبت سخت گیری های سفارت در خصوص موافقت یا مخالفت با درخواست متقاضیان ایرانی نیز با نوسانات زیادی همراه بوده و هست. از آن جایی که شرایط هر متقاضی با دیگری متفاوت است، به هیچ وجه نمی توان یک نسخه ثابت را برای همه تجویز کرد. تیم مشاوران ایران آنکارا با تکیه بر دانش و تجربه چندین ساله در خصوص خدمات ویزای کانادا و با آگاهی از روال کنونی سفارت، ابتدا شرایط هر متقاضی را به دقت بررسی می کنند و بر حسب مورد بهترین و مطمئن ترین راه برای وی در نظر می گیرند.

ویزای تضمینی کانادا
متقاضیان از لحظه تنظیم مدارک تا ورود به کانادا و حتی پس از آن، تنها نخواهند ماند و خدمات جانبی هم چون اخذ دعوتنامه و پذیرش، تور انگشت نگاری، راهنما و لیدرشیپ فارسی زبان، پیکاپ پاسپورت، بلیط و خدمات پس از ورود به کانادا در کنار خدمات اصلی ثبت نام ویزا به آنان ارائه می گردد. کلیه این مراحل با هماهنگی دفاتر آنکارا، استانبول و تورنتو انجام می پذیرند.
برای این خدمات، قراردادی با متقاضی امضاء می شود که برطبق آن در صورت رد درخواست متقاضی، معمولا کل هزینه قرارداد، حتی مبلغ واریزی سفارت، به وی عودت داده خواهد شد و هیچ ضرری متوجه وی نخواهد بود. با توجه به شرایط مساعد حال حاضر سفارت کانادا در رابطه با پرونده های متقاضیان ایرانی، توصیه می کنیم در صورتی که قصد سفر به این کشور را دارید در اسرع وقت با ما تماس بگیرید.

• ویزای توریستی کانادا

مدارک موردنیاز برای ویزای توریستی:

+ اصل پاسپورت های جدید و قدیمی
+ ترجمه شناسنامه هر یک از متقاضیان
+ ترجمه سند ازدواج “اگر زن و شوهر با هم اقدام می کنند.”
+ تکمیل فرم درخواست ویزا Application form
+ تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی Family Information
+ یک قطعه عکس ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی زمینه سفید
+ ترجمه سند ملکی در صورت وجود
+ ترجمه مدارک شغلی
+ گردش حساب سه ماهه آخر که نشان دهنده مبلغ درآمد ماهیانه باشد
+ نامه تمکن Bank Statement به زبان انگلیسی ممهور به مهر امور بین الملل بانک
+ دعوتنامه به همراه مدارک مالی و کارت شناسایی فرد دعوت کننده
+ مدارک اثبات رابطه خویشاوندی دعوت شونده با دعوت کننده
+ رزرو بلیط رفت و برگشت به کانادا
+ رضایت نامه کتبی والدین برای خروج فرزند، درصورتی که فرزند زیر ۱۸ سال آنها به تنهایی یا با یکی از والدین سفر می کند.

ویزای کانادا و ویزای توریستی کانادا

• اعتبار ویزای کوتاه مدت کانادا:

اعتبار ویزای کانادا به هنگام ورود به کانادا توسط افسران اداره مهاجرت و مرزبانی کنترل می شوند. به طور معمول متقاضیان ویزای توریستی کانادا و دیداری می توانند حداکثر تا شش ماه در کانادا اقامت داشته باشند. کسانی که سوپر ویزا کانادا دریافت کرده اند اجازه دارند تا دو سال در کانادا بمانند. اگر ویزا به صورت Multiple صادر شده باشد چند بار ورود است و به دارنده ویزا امکان می دهد به طور متعدد وارد کانادا شود.
فرزاندانی که بدون والدین سفر می کنند:
در صورتی که فرزندان زیر ۱۸ سال بدون والدین سفر می کنند باید رضایت نامه کتبی والدین خود را به همراه سایر مدارک ارائه نمایند و باید مشخص شود وظیفه سرپرستی از وی در مدتی که در کانادا اقامت دارد با چه کسی است. هم چنین اگر فقط یکی از والدین همراه فرزند باشد، باید رضایت نامه والد دیگر را داشته باشد.

چند توصیه مهم و کاربردی
متقاضیانی که برای دیدن جاذبه های کانادا، دیدار اقوام و آشنایان، شرکت در همایش و کنگره و یا دوره های کوتاه مدت تحصیلی قصد ورود به این کشور را داشته باشند، به عنوان ویزیتور کوتاه مدت درخواست خود را ارائه می دهند. توجه نمایید که در اپلیکیشن فرم های جدید، گزینه ای برای انتخاب تعداد دفعات ورود به کشور کانادا وجود ندارد؛ به این معنا که تمامی درخواست ها به یک شکل به سفارت ارجاع داده می شوند و درنهایت تصمیم گیری در خصوص مدت زمان اعتبار ویزای کانادا و یک یا چند بار ورود بودن آن به عهده سفارت است.

اعتبار ویزای کوتاه مدت کانادا

از آن جایی که در اکثر موارد، تاریخ خاتمه ویزا با تاریخ انقضای پاسپورت یکی است، پیشنهاد می کنیم در صورتی که اعتبار گذرنامه شما کم است، آن را تعویض نمایید. اعتبار کل ویزای کانادا برای مدت زمان استفاده از آن است که اگر چند بارورود Multiple باشد، اجازه سفرهای مکرر را به دارنده آن می دهد. توجه داشته باشید که در ویزای عادی متقاضی نمی تواند در هر بار ورود، بیشتر از شش ماه در کانادا اقامت کند مگر اینکه سوپر ویزا کانادا داشته باشد که در این صورت می تواند در هر سفر تا دو سال در کانادا بماند.

• ویزای تحصیلی کانادا :

همان طور که می دانید دانشگاه های کانادا جزو بهترین دانشگاه های دنیا هستند و در حوزه های تخصصی رتبه های بالایی را توانسته کسب کند. بنابراین اگر قصد مهاجرت به کانادا برای تحصیل دارید مطمئن باشید که تحصیل در دانشگاه های کانادا می تواند در آینده، بستر مناسبی برای یافتن شغل برای شما باشد.

ویزای تحصیلی کانادا
برای درخواست مجوز تحصیل در کانادا باید نامه پذیرش از موسسات آموزشی تعیین شده داشته باشید. مدارس ابتدایی و راهنمایی کانادا نیازی به DLI ندارند. شما باید شماره ی موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) که با حرف O شروع می شود در فرمتان بنویسید.

مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا:

۱٫ مدرک پذیرش / باید نامه پذیرش را مدرسه یا دانشگاه کامل کرده و آن را برایتان بفرستند و شما باید نامه اصلی را با فرم مجوز تحصیلی پر کرده و بفرستید.
۲٫ مدرک شناسایی / پاسپورت خود و همراهان و۲ قطعه عکس جدید ۳٫۵*۴٫۵ زمینه سفید و هر یک از همراهان – نام و تاریخ تولد هر فرد باید پشت عکس نوشته شود.
۳٫ مدارک مالی
• نامه ی بانک از کانادا اگر پولتان را به کانادا فرستاده اید.
• نامه وام دانشجویی از موسسه مالی
• نامه تمکن مالی ۴ ماه اخیر
• نامه ی تمکن مالی به همراه مبلغ مبدل به دلار کانادا
• فیش واریزی تحصیل
• نامه ی مالی ساپورت کننده چه شخصی باشد چه موسسه
مدارک لازم برای ورود به کانادا:
• اصل پاسپورت معتبر
• نامه دریافتی از سفارت مبنی بر تایید شدن مجوز تحصیلیتان
• نامه پذیرش از دانشگاه
• مدارک مالی که شما طی مدت اقامتتان در کانادا ساپورت کند
• نامه REFRENCE سفارت
توجه داشته باشید که در برخی موارد ممکن است officer از شما مدارک معاینه پزشکی بخواهد که ممکن است بیش از ۳ ماه به پروسه پرونده شما اضافه کند . شما یا اعضای خانواده تان که همراه شما سفر خواهند کرد و بالای ۱۸ سال دارند باید گواهی عدم سوء پیشینه دریافت کنید.
هنگام دریافت مجوز تحصیلی حتما بررسی کنید که اطلاعات شخصی تان دقیق و درست است و تا تاریخ انقضای مجوز تحصیلی باید کانادا را ترک کنید و برای تمدید مجوز تحصیلی باید حداقل ۳۰ روز قبل از انقضای مجوز تحصیلی کنونی تان به صورت آنلاین یا حضوری اقدام کنید.

• ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

به منظور ارتقای تبادلات علمی و فرهنگی مابین کانادا و دانش پژوهان سایر کشورها، تسهیلاتی به منظور ارائه ویزای فرصت مطالعاتی به واجدین شرایط، اعطا می شود. متقاضیان میتوانند پس از دریافت پذیرش از دانشگاه، موسسه علمی و یا مراکز هنری کانادا، جهت دریافت ویزا اقدام نمایند. از آنجائیکه این ویزا در رده بندی خاصی بین ویزاهای تحصیلی و کاری جای میگیرد، انتخاب نوع صحیح ویزای کانادا از اهمیت زیادی در پروسه اقدام برای ویزای فرصت مطالعاتی برخوردار است.

ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

اکثر متقاضیان باید جهت دریافت ویزای کاری اقدام نمایند و برحسب مورد که آیا در حین دوره از استاد و مرکز آموزشی مقصد حقوق دریافت می کنند یا خیر، باید فرم های مربوطه را تکمیل و هزینه های مرتبط را به اداره مهاجرت کانادا پرداخت نمایند. در برخی موارد با توجه به طول مدت دوره و ماهیت علمی یا پژوهشی آن می توان برای سایر ویزاها، مانند ویزاهای تحصیلی و یا حتی ویزیتور عادی اقدام نمود. کسانی که برای دریافت این ویزا اقدام می کنند معمولا از شرایط علمی ، پژوهشی و فرهنگی خاصی برخوردار هستند و می توانند دانش اکتسابی خود را در اختیار سایر همکاران و هم رشته ای های خود قرار دهند.

درخواست آنلاین ویزای کانادا

یکی از روش ها و به گفته بسیاری، بهترین روش فعلی برای ارائه درخواست ویزای کانادا، روش آنلاین است. در این روش اطلاعات متقاضی در سایت اداره مهاجرت ثبت و یک حساب کاربری برای وی ایجاد می شود. کلیه مدارک متقاضی باید اسکن شوند و در اکانت آنلاین ایشان، آپلود گردند.
هزینه های مرتبط با ویزای کانادا و انگشت نگاری باید در همان مرحله و به صورت آنلاین پرداخت گردند. از آن جایی که پس از سابمیت نهایی درخواست، امکان حذف و اضافه مدارک وجود ندارد؛ دقت نمایید که مدارک خود را درست و کامل تحویل نمایید. پس از به اتمام رسیدن این پروسه، نامه انگشت نگاری و برگه تاییدیه ثبت نام به همراه شماره درخواست، برای متقاضی ارسال می شود که به متقاضی اجازه می دهد ظرف مدت سی روز برای انگشت نگاری اقدام نماید.

درخواست آنلاین ویزای کانادا

مراجعه متقاضی به یکی از دفاتر شرکت VFS خواهد بود و نیازی به تعیین وقت سفارت ندارد. با توجه به دایر نبودن سفارت کانادا در ایران، اعلام شده است که متقاضیان ایرانی باید برای انگشت نگاری به بعضی از شهرها در کشورهای اطراف (آنکارا، استانبول، دبی و ابوظبی) مراجعه نمایند. با این وجود مراجعه متقاضیان به سایر نقاط، خللی در پرونده به وجود نمی آورد.
پس از بررسی پرونده از سوی سفارت، تصمیم گیری نهایی از طریق همین اکانت آنلاین به متقاضی اعلام می شود تا در صورت قبول درخواست، پاسپورت خود را برای صدور ویزا به سفارت ارائه دهد. توجه داشته باشید که معمولا درخواست های آنلاین خیلی زودتر مورد بررسی قرار می گیرند.

انگشت نگاری ویزای کانادا

پس از ارائه درخواست ویزای کانادا ( بجز تعدادی از ویزاهای مهاجرتی که نیاز به انگشت نگاری ندارند) متقاضی باید شخصا به یکی از VAC های شرکت VFS مراجعه کند و انگشت نگاری شود. توجه نمایید که پرونده از زمانی به جریان می افتد که انگشت نگاری انجام شود. در پرونده های آنلاین مهلت انگشت نگاری یک ماه است و درصورت عدم مراجعه متقاضی، پرونده کنسل و در نهایت مردود اعلام میگردد.

انگشت نگاری ویزای کانادا
در حال حاضر افراد زیر از انگشت نگاری معاف هستند:
• افراد بالای ۸۰ سال و کمتر از ۱۴ سال
• کسانی که ویزای مهاجرتی دارند
• افراد مقیم کانادا
• افراد با پاسپورت کانادا
• دیپلمات ها و افرادی که در سازمان ملل متحد و سازمان های دولتی کار می کنند
• افرادی که در حین درخواست ویزا در کانادا هستند
توجه داشته باشید که برای انجام انگشت نگاری:
• تمام افراد پرونده همزمان اقدام نمایید
• اگر خالکوبی روی دست و صورت خود دارید قبل از انگشت نگاری آنها را پاک کنید
• نهایتا تا ۳۰ روز بعد از تحویل مدارک ویزای خود برای انگشت نگاری اقدام نمایید

 

تقویم تعطیلات سفارت کانادا

ترکیه:روزهای کاری از دوشنبه تا جمعه، ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰ به جز روزهای تعطیل سال ۲۰۱۷ که در جدول زیر مشاهده مینمایید:
DATE DAY HOLIDAYS ۲۰۱۷
۰۲ January Monday New Year’s Day
۲۰ February Monday Family Day
۱۷ April Monday Easter Monday
۱ May Monday Labour Day
۱۹ May Friday Commemoration of Ataturk, Youth and Sports
Day
۲۲ May Monday Victoria Day
۲۶ June Monday Ramadan – Day 2
۲۷ June Tuesday Ramadan – Day 3
۰۷ August Monday Civic Day
۳۰ August Wednesday Turkish National Victory Day
۳۱ August Thursday Feast of Sacrifice – Eve
۰۱ September Friday Feast of Sacrifice – Day 1
۰۴ September Monday Feast of Sacrifice – Day 4 / Labor Day
۱۳ November Monday Remembrance Day
۲۵ December Monday Christmas Day
۲۶ December Tuesday Boxing Day

آدرس آنکارا:

Kavaklıdere Mahallesi Atatürk Bulvarı no : 154 (next to TEB Bank)
Çankaya / Ankara, Turkey

آدرس VFS در استانبول:

Cumhuriyet Caddesi Kök Apt. No:193 Harbiye (opposite of Military Museum)
Sisli /, Istanbul, Turkey

امارات:روزهای کاری از یکشنبه تا پنج شنبه، ساعت ۹:۰۰ صبح تا ۱۷:۰۰ ( در ماه رمضان از ۹:۰۰ تا ۱۵:۰۰) ، به جز روزهای تعطیل سال ۲۰۱۷ که در جدول زیر مشاهده میکنید:
DATE DAY HOLIDAYS 2017
۰۱ January Sunday New Year’s Day
۱۶ April Sunday Easter
۲۴* April Monday Ascension of the Prophet – Isra Miraj
۲۵ June Sunday First day of Eid-al-Fitr
۰۲ July Sunday Canada Day
۳۱* August Thursday Eid Al Adha – Feast of Sacrifice
۰۳* September Sunday Eid Al Adha – Feast of Sacrifice
۳۰ November Thursday In Lieu of UAE National Day
۲۴ December Sunday Christmas Day
۲۵ December Monday Boxing Day

آدرس VFS در دبی:

Canada Visa Application Centre
Wafi Mall, 3rd Floor, Falcon, Phase 2
Umm Hurair 2 – Dubai – UAE

آدرس VFS در ابوظبی :

Canada Visa Application Centre
VFS (GCC) LLC,
Office MO2, Mezzanine Floor, Silver Wave Building,(Union National bank) Mina Road, Abu Dhabi

ایروان:روزهای کاری از دوشنبه تا جمعه، ساعت ۹:۰۰ تا ۱۳:۰۰ و از ۱۴:۰۰ تا ۱۷:۰۰ به جز تعطیلات رسمی سال ۲۰۱۷ که در جدول زیر مشاهده میکنید:
DATE DAY HOLIDAYS 2017
۲ January Monday New Year’s Day
۳ January Tuesday New Year’s Day
۶ January Friday Christmas Day
۸ March Wednesday International Women’s Day
۲۴ April Monday Genocide Memorial Day
۹ May Tuesday Victory Day
۲۹ May Monday First Republic Day
۲۶ June Monday Eid Al Fitr
۰۱ September Friday Eid Al Adha
۲۱ September Thursday Independence Day

آدرس ایروان:

Canada Visa Application Centre (CVAC operated in partnership with OIM/IOM)
International Organization for Migration (IOM) – Yerevan
۱۰ Vazgen Sargsyan
Yerevan
Armenia

آذربایجان:روزهای کاری از دوشنبه تا جمعه، ساعت ۹:۰۰ تا ۱۳:۰۰ و ۱۴:۰۰ تا ۱۶:۰۰ به جز تعطیلات رسمی سال ۲۰۱۷:
DATE DAY HOLIDAYS : 2017
۲ January Monday New Year
۲۰ March Monday Novruz Holiday
۲۱ March Tuesday Novruz Holiday
۹ May Tuesday Victory Day over Fascism
۲۹ May Monday Republic Day
۲۶ June Monday Ramadan Holiday (Eid-ul-Fitr)
۲۷ June Tuesday Ramadan Holiday (Eid-ul-Fitr)
۱ September Friday Gurban Holiday (Eid-ul-Adha)
۴ September Monday Gurban Holiday (Eid-ul-Adha)
۹ November Thursday State Flag Day

آدرس باکو:

Canada Visa Application Centre (CVAC operated in partnership with OIM/IOM)
International Organization for Migration (IOM) – Azerbaijan
۱۸, Yashar Husseynov Street, AZ-1069,
Baku, Azerbaijan

توسط |۱۳۹۷-۷-۳ ۱۲:۱۴:۳۹ +۰۰:۰۰خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۶|ویزا|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه

[[[["field35","equal_to","\u0633\u0627\u06cc\u0631"]],[["show_fields","field36"]],"and"]]
1 Step 1

Start

شما با پرکردن فرم زير از 30 هزار تومان تخفيف برای خدمات پیکاپ ویزا و شرکت در قرعه کشی ماهیانه تور ارمنستان بهره مند خواهيد شد.

کد تخفیف (هنگام مراجعه به شرکت این کد را همراه داشته باشید)
done
نام
no-icon
نام خانوادگی
no-icon
شماره تماس
no-icon
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder